Dag Kevin,
Kijk- en luistercijfers kunnen op verschillende manieren worden berekend.
- Als je via internet kijkt, bv. op de site van VRT, VTM, ... kan de zender deze getallen gedetailleerd bekomen van de webservers.
- Als je kijkt via een settopbox van Telenet, Proximus, ... kan de provider exact weten hoeveel mensen luisteren of kijken.
Voor de algemene cijfers, onafhankelijk van de manier warrop je luistert, maakt men gebruik van een testpubliek.
Ik maak het me gemakkelijk, en neem de tekst over van de firma die dat in België doet:
|
Bij het CIM zijn februari, mei en augustus de favoriete maanden van de radiozenders. Drie keer per jaar publiceert het CIM de luistercijfers van de radio's in België. In elk van deze drie onderzoeksgolven worden ongeveer 8.000 mensen uitgenodigd om gedurende 7 dagen een luisterdagboek in te vullen. Ze vullen per kwartier in naar welke radio's ze geluisterd hebben. De deelnemers worden gerekruteerd via een face-to-face interview aan huis. Ze worden toevallig gekozen tussen alle individuen van 12 jaar en meer. Deze studie wordt uitgevoerd door GfK Belgium. |
|
De CIM-tv-studie meet op een continue en gestandaardiseerde wijze het televisiekijken in België. Het CIM werkt hiervoor samen met het onderzoeksinstituut GfK en met Nielsen. Voor de tv-meting doet het CIM een beroep op een panel van 1.500 gezinnen. Bij elk van deze gezinnen is een audimeter of kijkmeter geïnstalleerd. Dit toestel registreert het kijkgedrag van de verschillende leden van het gezin, en eventuele gasten, die zich als kijker aanmelden. In totaal staat het panel voor ongeveer 3.700 personen. Vandaag meet het CIM niet enkel het kijken naar televisieprogramma's op het moment van uitzending. Ook programma's die tot en met 7 dagen later worden (her)bekeken, worden geïdentificeerd. De kijkmeter registreert ook alle ander gebruik van het tv-toestel, zoals dvd-kijken, gaming, foto's bekijken enzovoort. |
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.