Om lichtverschijnselen te verklaren wordt heel vaak het golfmodel gebruikt. Zoals water een golf kan vormen in een plas, zo kan licht zich voortplanten als een elektromagnetisch veld. Het enige verschil is dat het elektromagnetisch veld op zichzelf kan bestaan, dus een tsoenamiegolf die kilometers het land intrekt is een betere vergelijking.
Golven hebben een bepaalde lengte, de afstand tussen twee pieken. Zichtbaar licht correspondeert met golflengten van 0,0003 tot 0,0008 millimeter. Afhankelijk van de golflengte van het licht zien we een andere kleur (de ons bekende kleuren uit het kleurenspectrum). Alle golflengten kunnen echter voorkomen, maar als die buiten het zichtbaar licht spectrum vallen, spreken we hierbij niet over kleuren.
Een voorbeeld zijn de microgolven, dat zijn golven van ongeveer 60cm. In een microgolf oven past zo'n halve golf en deze golven worden in warmte omgezet door water. Andere voorbeelden zijn UV-straling en infrarode straling.
Hier vind je meer uitleg:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Elektromagnetisch_spectrum
Groetjes
Bruno
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.