Hoe kan ik sodium acetaat maken?

joey, 21 jaar
14 april 2013

Hoe maak ik sodium acetaat? Ik heb op internet gezien dat dit makkelijk te maken is met azijn en 'baking soda', maar heb geen idee hoe ik eraan moet beginnen. Of is er misschien een andere manier ?

Antwoord

Dag Joey,

Het klopt dat je gemakkelijk sodium acetaat kan maken van azijn en van soda. Azijn is een oplossing van een lage concentratie azijnzuur in water. Azijnzuur is natuurlijk een zuur dat reageert met een base. Soda is nu een base: bakpoeder is natriumcarbonaat. Als je dit in water (of in azijn: waterige oplossing) oplost dan krijg je Na-ionen los van carbonaationen. Carbonaationen zijn basisch en zullen reageren met azijnzuur als volgt: azijnzuur geeft waterstofionen (meestal protonen genoemd) af en carbonaat neemt deze op. Azijnzuur zonder proton is acetaat. Carbonaat met protonen wordt koolzuur, dat ontbindt in CO2 (vervliegt: je zal de oplossing zien schuimen omwille van gasbelletjes die ontstaan) en water. In je oplossing blijven uiteindelijk nog over: azijnzuur dat niet gereageerd heeft als je nog niet genoeg toegevoegd hebt (kan je zien aan het nog altijd ontstaan van gasbelletjes bij toevoegen van extra bakpoeder), natriumionen van het bakpoeder, acetaat gevormd uit gereageerde azijnzuur en water. Als je dus aan azijn bakpoeder toevoegt tot er geen gasbelletjes meer ontstaan (eventueel iets verwarmen of in de zon zetten), dan hou je een oplossing over van natrium-acetaat. Als je dan al het water zou laten verdampen, blijft een wit poeder achter: natriumacetaat.

Veel succes!

Myriam Meyers

docent KHLim Diepenbeek

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Beantwoord door

ir. Myriam Meyers

industriƫle microbiologie en biochemie

Katholieke Universiteit Leuven
Oude Markt 13 3000 Leuven
https://www.kuleuven.be/

Zoek andere vragen

© 2008-2025
Ik heb een vraag wordt gecoƶrdineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij liam.verbinnen@eos.be