Ik heb al geprobeerd met kraantjeswater, flessenwater, mineraalwater maar niets lukt om glasheldere ijsblokjes te maken.
De ijsblokjes die ik maak vertonen steeds een wit, mat uitzicht.
Op café krijg ik steevast glasheldere, doorzichtige ijsblokjes.
Hoe kan ik deze ook bekomen ? Ik wens een Amerikaanse koelkast/diepvriezer te kopen en zou toch graag glasheldere ijsblokjes kunnen maken
Dag Karl,
Ik vrees dat ik je moet teleurstellen. Met een gewone diepvriezer is het onmogelijk om glasheldere ijsblokjes te maken. Dit heeft vooral te maken met de opgeloste lucht in het water dat gebruikt wordt voor het invriezen.
Naarmate water kouder wordt, vermindert de oplosbaarheid van lucht. In een gewone vriezer zit het water in een bakje, en bevriest dan ook aan de buitenkant. Binnenin zit aanvankelijk een kern van nog vloeibaar water. Wanneer dit verder afkoelt, kan de lucht die uit de oplossing komt niet ontsnappen, en vormt dus kleine luchtbelletjes die het blokje een opaak uiterlijk geven.
Industriële ijsblokjes worden gemaakt door water van binnen naar buiten te bevriezen op een koude vinger.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.